انجمن حسابداری دانشگاه خیام

انجمن علمی حسابداری موسسه آموزش عالی خیام مشهد

مدیر مالی جزو لیست پردرآمدترین شغل های دنیا

نوشته شده توسط: قدیر شادکام در ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۲
دسته بندی:  عمومی» متفرقه

 

اداره ملی آمار انگلیس گزارش سالانه خود با عنوان گزارش «ساعت و درآمد ۲۰۱۴» را منتتشر کرد که طی آن ۱۰ شغل پر درآمد سال ۲۰۱۴ در این کشور معرفی شدند.

مدیر مالی جزو لیست پردرآمدترین شغل های دنیا

آیا تابحال به این فکر افتاده‌اید که کدام مشاغل در کشوری اروپایی مانند انگلیس پردرآمدتر هستند یا برای کسب یکی از این مشاغل چه مراحلی را باید طی کرد؟ برای پاسخ به این سؤال، اداره ملی آمار انگلیس نظرسنجی سالانه خود با عنوان گزارش «ساعت و درآمد ۲۰۱۴» را منتشر کرده‌ است. در این نظرسنجی به موارد مورد نیاز برای اخذ این مشاغل و تجربه صاحبان این ۱۰ شغل برتر در لحظات خوب و بد زندگی شغلی‌شان پرداخته شده‌است.

به گزارش گاردین، این نظرسنجی میانگین حقوق دریافتی گروه نمونه استخدامی در این مشاغل خاص را نشان می‌دهد. برای اینکه بدانید کدام مشاغل درآمد بیشتری دارند، شما را به خواندن ادامه این گزارش دعوت می‌کنیم.

 

۱- ریاست یک کمپانی یا سازمان
این عنوان شغلی شامل مدیرعاملی در کمپانی‌های مطرح با بیش از ۵۰۰ پرسنل می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در این شغل تا پیش از کسر مالیات ۱۰۷ هزار و ۷۰۳ پوند است. دامنه پرداخت حقوقی در این شغل از ۲۵ هزارو ۹۵۳ تا ۱۳۶ هزار و ۷۷۹ پوند متغیر است؛ ضمن اینکه میانگین حقوق پرداختی در این شغل ۷۵ هزار و ۲۳۷ پوند است.

بهترین جنبه این شغل این است که به همه می‌گویید چه شغلی دارید و چه کاری انجام می‌دهید. اما از جنبه‌های منفی این شغل می‌توان به شرکت در جلسات مکرر اشاره کرد.

شرایط استخدام در این شغل: برای احراز این مسئولیت عمدتا نیاز به مدرک مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) و دست‌کم ۳۰ سال تجربه کاری یا روابط فامیلی مؤثر در این زمینه است.

۲- خلبانی
این حرفه شامل مهندسی پرواز و آموزش خلبانی‌می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در این شغل بدون کسر مالیات ۹۰ هزار و ۱۴۶ پوند است. دامنه پرداخت حقوقی در این شغل از ۶۶ هزارو ۱۷۸ تا ۹۷ هزار و ۵۹۸ پوند متغیر است ضمن اینکه میانگین حقوق پرداختی در این شغل ۹۰ هزار و ۵۳۴ پوند است.

بهترین جنبه این شغل این است که شما برای رؤیا پردازی‌هایتان و لذتی که می‌برید پول دریافت می‌کنید. فرقی نمی‌کند که آب و هوا روی زمین چطور است، مهم این است که در آسمان همیشه همه چیز فوق‌العاده است و تنها تعداد کمی در دنیا این شانس را دارند تا این حرفه را تجربه کنند. اما این شغل جنبه‌های منفی هم دارد. مثلا کنترل امنیت پرواز تحت هر شرایط جوی کار دشواری است. چرخیدن دور هواپیما در هوای نامساعد درحالی که باران سیل‌آسا می‌بارد و باد شدیدی می‌وزد کار چندان آسانی نیست.

شرایط استخدام در این شغل: یادگیری پرواز با هواپیمای مسافربری، داشتن گواهی عمومی آموزش ثانوی و تسلط کافی به زبان انگلیسی از شرایط اصلی احراز این شغل است. همچنین شرکت در دوره‌های آموزش خلبانی بسیار هزینه بر است به‌طوری‌که هزینه شرکت دراین دوره‌ها ممکن است به ۱۰۰ هزار پوند هم برسد.

۳- مدیریت بازاریابی
این شغل شامل مدیریت فروش نیز می‌شود. میانگین حقوق پرداختی در این حرفه ۸۲ هزار و ۹۶۲ پوند است و دامنه حقوق پرداختی در آن از ۱۶ هزار و ۹۵۹ تا ۱۰۳ هزار و ۸۷۱ پوند منغیر است و میانگین حقوق دریافتی در این حرفه ۶۶ هزار و ۴۵۲ دلار است.

جذاب‌ترین بخش این شغل انجام دادن کارهای جدید است.در این شغل همه چیز از نوآوری، مشتری، ارتباطات و فروش، همه و همه باهم محقق می‌شوند. اما برقراری تعادل میان خواسته‌های همه در کمپانی یکی از مهمترین دشواری‌های این حرفه است.

۴- مدیریت فن‌آوری و ارتباطات
این شغل مدیریت ارتباطات راه دور و مدیریت ارشد فن‌آوری اطلاعات را نیز دربر می‌گیرد. میانگین حقوق دریافتی در این حرفه ۸۰ هزار و ۲۱۵ پوند و دامنه حقوق دریافتی در این حرفه از ۲۴ هزار و ۲۶۶ تا ۸۳ هزار و ۲۳ پوند متغیر است.

۵- مدیر مالی مؤسسه
این حرفه مدیریت بانکی و کمپانی‌های ساخت و ساز را شامل می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در این حرفه بدون کسری مالیات ۷۸ هزار و ۷۸۲ پوند و دامنه پرداخت حقوق آن از ۲۴ هزار و ۲۵۵ تا ۱۰۲ هزار و ۷۴۹ پوند متغیر است. از مزیت‌های مهم این شغل می‌توان به داشتن قدرت تغییر جهان و از نکات منفی آن نیز به کنار آمدن با هر شرایط دشواری اشاره کرد. شرایطی که در آن افراد از بانک برای منافع شخصی خود استفاده می‌کنند و دست به اقداماتی نظیر کلاهبرداری می‌زنند.

۶- مدیریت روابط عمومی
مدیریت روابط عمومی مشاغلی نظیر مدیریت تبلیغات و مدیریت خبرگزاری‌ را دربر می‌گیرد. میانگین حقوق دریافتی در این شغل ۷۷ هزار و ۶۱۹ پوند و دامنه پرداخت حقوق آن نامشخص است. جذاب‌ترین بخش این شغل داشتن نبض اتفاقات در دست، بعهده گرفتن برخی نقش‌ها و همینطور سفر است. از سختی‌های این شغل می‌توان به این نکته اشاره کرد که مدیر روابط عمومی غالبا آخرین نفری است که به او مسائل گفته می‌شود و به‌عنوان فردی که حافظ اعتبار یک سازمان است به او توصیه می‌شود تا در مواقع بحرانی در آخرین لحظات به یاری مؤسسه بیاید.

۷- مدیریت امور مالی
میانگین حقوق پرداختی در این شغل ۷۶ هزار و ۳۲۰ پوند و دامنه حقوق پرداختی در آن از ۱۶ هزار و ۹۶۳ تا ۹۷ هزار و ۲۱۱ پوند متغیر است. جذاب ترین بخش این شغل این است که آزادی عمل برای انجام بسیاری از تصمیمات را دارید اما سختی این شغل این است که مردم اغلب موافق بودجه‌بندی نیستند پس این شغل تقریبا شغلی ناسپاس به‌حساب می‌آید.

۸- کنترل ترافیک هوایی
میانگین حقوق پرداختی در این شغل ۷۵ هزار و ۴۱۶ پوند است. دامنه حقوق پرداختی در این شغل از ۵۴ هزار و ۴۴۹ تا ۸۴ هزار و ۲۰۹ پوند متغیر است. جذاب ترین بخش این شغل بلند کردن هواپیما از روی باند است بطوری‌که در یک شیفت کاری مجوز تیک‌آف ۴۵ تا ۵۵ پرواز را از روی باند فرود صادر می‌کنید. اما این شغل هم سختی‌های خاص خود را دارد بطوری‌که آب و هوای نامساعد نظیر مه، برف و باد شدید وظیفه شمارا بسیار دشوار می‌کند.

۹- مهندس خطوط راه‌آهن
این شغل شامل مهندسی هواپیما، کشتی و سایر حرفه‌های خدمات حمل و نقل هم می‌شود. حقوق دریافتی در این حرفه به طور میانگین ۷۴ هزار و ۴۰۲ پوند است. یکی از جذابیت‌های این شغل محقق شدن رؤیاهای کودکی است. اما از دشواری‌های این شغل می‌توان به وظایف متعدد و پیچیده مرتبط با زیرساخت‌های پروژه اشاره کرد.

۱۰- وکیل حقوقی شرکت‌ها و کمپانی‌ها
این حرفه شامل وکالت حق مالکیت و ثبت اختراع شرکت‌ها نیز می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در این شغل ۷۳ هزارو ۴۲۵ پوند است. از جذابیت‌های این شغل می‌توان به تنوع این حرفه با توجه به جامعه قانونی آن اشاره کرد. جمع و جور کردن خرابکاری‌های فرد دیگر و حل مشکلات سایر بخش‌ها یکی از مشکلات اساسی این شغل است که معمولا هم قدر زحمات وکلا دانسته نمی‌شود.

منبع: تازه های حسابداری به نقل از اقتصاد نیوز


نظرات کاربران:

   فروشگاه فایاب در ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۷:۲۴
لذت خرید راحت و ناب با فایاب
فروشگاهی بزرگ با کالاهای ارزان و عالی برای تمام سلیقه ها.

www.fayab.com


************
این پیام توسط سیستم ارسال دیدگاه و کامنت اتوماتیک آی الکسا ارسال شده است
www.iAlexa.ir

   niloofar در ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ - ۱۹:۴۷:۵۸
سلام خسته نباشید
وبلاگتون تکه
واقعا عالیه
من بهت سر زدم اگه شما هم دوست داشتی به سایت ما سر بزن.

http://top700.com

   SepiDaR در ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۵:۳۴
سلام جیگیلی
وبت ناز بود..خواستی توی یه فضای بزرگتر نشر بشن,بیا ادرسی ک میدم تا هم تبادل لینک کنی هم وبتو تبلیغ کنی
Facecamp.ir
و یا campchat.ir
اینم لینک شخصیمه(خوشحال میشم از این طریق عضو بشی):
http://facecamp.ir/signup/invited:cecca6029a01c83a75ead54899a535d7
منتظرما خوشگله


   شوت فایل در ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۸:۳۴
www.Shootfile.ir

آپلود رایگان فایل های شما به صورت رایگان و همیشگی در شوت فایل

همراه با امنیت بالا فایل های شما

www.Shootfile.ir


*****
این پیام توسط سیستم اتوماتیک ارسال دیدگاه سایت آی الکسا ارسال شده است

www.iAlexa.ir

   manicure در ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۱۴:۲۵:۳۸
all the time i used to read smaller content which also clear their motive,
and that is also happening with this piece of writing which I am reading at this place.

   BHW در ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۲۱:۱۵:۲۷
Hello! I know this is kind of off topic but I was wondering if you
knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?
Thanks a lot!

   manicure در ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۹:۴۷:۵۸
What's up friends, its enormous article regarding cultureand fully explained, keep it up
all the time.

   manicure در ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۷:۵۱:۳۶
After checking out a handful of the blog articles
on your blog, I really like your way of writing a blog.

I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please visit my website too and tell me how you feel.

   manicure در ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۳:۴۳:۱۴
Link exchange is nothing else however it is
simply placing the other person's web site link on your page at
appropriate place and other person will also do
similar in favor of you.


نوشتن دیدگاه